Studenci na UNIV 2017
Co roku grupa ponad 20 studentów uczestniczy w międzynarodowym Kongresie UNIV Forum w Rzymie.
Jak co roku podczas Wielkiego Tygodnia studenci z całego świata zbierają się w Rzymie na Forum Univ. Uczestnicy tegorocznej 49. edycji pochodzą ze 150 uczelni.
UNIV to międzynarodowe spotkanie studentów, które od 1968 odbywa się co roku w Rzymie, w czasie Wielkiego Tygodnia. Uczestniczy w nim parę tysięcy osób z całego świata.
UNIV można rozumieć w węższym i szerszym znaczeniu:
UNIV jako Kongres naukowy (forum akademickie), które odbywa się w Wielki Wtorek, na które składają się wykłady, debaty i sesje naukowe.
UNIV jako spotkanie studenckie trwające cały Wielki Tydzień, którego głównymi punktami jest Kongres naukowy UNIV, a także audiencja z Ojcem Świętym, spotkanie z Prałatem Opus Dei, uczestnictwo w liturgii Wielkiego Tygodnia, od Niedzieli Palmowej aż do Niedzieli Wielkanocnej