Rekrutacja – akademik Barbakan

Barbakan to akademik męski w Krakowie.

Jeśli cenisz sobie rozwijanie horyzontów przez rozmowę na różne tematy, solidną naukę w czasie studiów, zaangażowanie w wolontariat – Barbakan jest dobrym miejscem dla Ciebie.

Ośrodek akademicki ?Barbakan? jest międzyuczelnianym męskim domem studenckim. Znajduje się w świetnie zlokalizowanej części Krakowa ? Krowodrzy, skąd blisko zarówno do Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, jak również do Uniwersytetu Jagiellońskiego, czy Uniwersytetu Ekonomicznego. Ośrodek ma miejsce dla 10 studentów, oferując optymalne warunki do nauki (czytelnia, atmosfera skupienia, praca zespołowa etc.).

?Barbakan? to miejsce otwarte dla studentów wszystkich kierunków i uczelni, które ? poza byciem zwykłym akademikiem ? ma stać się dla swoich mieszkańców prawdziwym domem. Codzienny kontakt ze studentami różnych kierunków daje możliwość poszerzenia horyzontów i wspomaga rozwój osobowy oraz jest okazją do zawarcia trwałych przyjaźni.

Zgodnie z naszą misją prowadzimy w Krakowie akademik męski już od 1995 roku.

W ?Barbakanie? panuje atmosfera wzajemnego szacunku i poszanowania wolności każdego z jego mieszkańców. Priorytetem jest dla nas to, aby każdy mógł skorzystać z dobrych warunków do nauki i być dobrym studentem. Nie jesteśmy instytucją religijną ? mogą u nas mieszkać wyznawcy każdej religii oraz niewierzący lub poszukujący. Za formację religijną dla chętnych opowiada Opus Dei ? instytucja Kościoła Katolickiego (Prałatura Personalna).

Umożliwiamy wykorzystanie czasu studiów nie tylko do nauki, ale również do kształtowania swojego charakteru, zdobywania nowych umiejętności i kompetencji, angażowania się w pomoc innym i pogłębienia formacji kulturalnej, a dla chętnych również religijnej. W Ośrodku organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi kultury i nauki, które dają możliwość poznania przedstawicieli najróżniejszych dziedzin i zapewniają zdobycie wszechstronnej wiedzy przydatnej w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym.

Staramy się tworzyć optymalną dla wszystkich atmosferę mobilizującą do nauki, nawiązywania nowych więzi koleżeńskich i wsparcia w stawianiu sobie nowych wymagań i osiąganiu celów. Interdyscyplinarny charakter Ośrodka wnosi świeżość, poszerza horyzonty i daje możliwość powstawania trwałych przyjaźni między studentami tak odległych specjalizacji jak medycyna i historia sztuki. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że dla młodych ludzi taki kontakt jest niezwykle cenny.

Dajemy możliwość zaangażowania się w wolontariat na rzecz chorych i potrzebujących, a w trakcie wakacji udział w obozach wolontariackich. Zachęcamy do poświęcenia choć odrobiny własnego czasu i umiejętności, by pomóc innym, wierząc, że to również ubogaca i najzwyczajniej rozwija ?dobre serce? w każdym człowieku.

Rekrutacja do akademika Barbakan w Krakowie. Zobacz, czym jest akademik Barbakan. Przeczytaj wywiad z dyrektorem.